top of page
חיפוש
  • RampUp Team

לבד בפסגה - המנכ״ל וגיוס הצוות

עודכן: 12 בנוב׳ 2019


מנכ״ל

קריירה של מנכ״ל

במהלך השנים עוצב תפקיד המנכ״ל לפי התנודתיות והתנועתיות של השוק. היו תקופות בהן התעשייה, הכלים הכבדים והמפעלים הובילו את חוד החנית של העסקים, והמנכ״לים, שבנו את הקריירה שלהם עקב בצד אגודל, הגיעו מהתעשייה ומפסי הייצור.


בימים בהם הפיננסים, המשברים הכספיים והאינפלציה שלטה בשוק, בעלי חברות חיפשו מנכ״ל שיהיה בעל ידע רחב ויגיע מעולמות הכספים, הבנקאות וראיית החשבון.


בתקופות מאוחרות יותר, כאשר המלחמות היו בעיקר בעולמות המכירה והתחרותיות על הלקוח, חיפשו מחלקות משאבי האנוש (HR) את המנכ״ל או המנהל הבא מחברות הפרסום ומעולמות השיווק.


בשנים האחרונות, עם מהפכת התקשורת, האינטרנט וההיי-טק, אנו רואים כי הקריירה של מנכ״ל או מנכ"לית מבוססת על ידע טכנולוגי רחב, והינם בעלי השכלה מתחומי המחשוב, הסייבר, והאינטרנט.


מנכ״ל – בודד בפסגה

לא משנה איזה מנכ״ל אתה, או את, ומאיזה עולמות גדלתם וצמחתם, תמיד תהיו בודדים ולבד בפסגה. אתם אלו שתישארו עם עומס המחשבות, ההתלבטויות בקבלת ההחלטות, הלחצים הרגשיים, ויחד עם זאת עם עבודה מעניינת מאתגרת אך בלתי נגמרת.


גם אם אתם מנכ״לים מדהימים (ויש הרבה כאלו) תמיד תהיו אלו אשר מנצחים על התזמורת, אתם הטייס ואתם אלו שאחראים על הניהול, הביצוע והתוצאות.


לכן, כבעלי חברות, כאשר אתם בוחרים את אותו עובד או עובדת, מנהל או מנהלת, מנכ״ל או מנכ״לית שיעבדו לצידכם או תחתיכם, תמיד תבחנו את הרקע המקצועי שלהם, את הקריירה של המועמדים, את היחס האישי והבינאישי שלו או שלה, ותהיו מספיק חזקים ובטוחים שהם צריכים להיות יותר טובים ממכם בתחום מומחיותם.


אתם אלו שתדעו איך לתזמר את כל המקהלה המופלאה שגייסתם, אבל תזכרו ואף תשמחו שהמתופף או הכנר או הפסנתר, בתזמורת, יותר טובים ממכם. יחד עם זאת אף אחד אינו יותר טוב ממכם בלנצח על התזמורת המופלאה הזאת.


מנכ״ל


יחס או כישרון?

איתור וגיוס עובדים ובעיקר טאלנטים, תחום שעליו אתם אחראים, יחד עם מחלקת משאבי האנוש בחברתכם, הינו חשוב מעין כמותו. זהו תהליך מורכב, ממוקד ומצריך דיוק וניסיון רב, וזאת כדי למצוא את אותו מנהל בכיר, עובד, או כוכב שיוביל את החברה בתחום הפעילות הספציפי שלו, וייתן לכם את השקט מצד אחד ואת והתוצאות העסקיות אליהם אתם חותרים, מהצד השני.


כאשר דרושים לחברתכם עובדים, כאשר מחלקת HR שלכם מחפשת מועמד, תמיד תזכרו כי כל עובד, הינו המשאב המרכזי שלכם. זהו אותו מנהל שיוביל, יחד איתכם, את הארגון, זו המנהלת שתהיה יד ימינכם, אלו הטאלנטים שיהיו טובים ממכם במה שהם עושים, ויביאו תוצאות.


כדי שזה יקרה, תקדישו זמן לחיפוש, ותחפשו את אותו עובד או עובדת, שמתחברים לחזון שלכם, שיתנו את הלב שלהם לארגון, שייקחו על עצמם יותר מאחרים ובעיקר שהיחס שלהם לאנשים בכלל ולקולגות בארגון בפרט יהיה ערך עליון ומודל להערצה.


תמיד תעדיפו יחס על כישרון. אם המועמד שלכם בעל יחסי אנוש מדהימים, זה שייתן את הנשמה לארגון, והוא גם אדם בעל יכולות למידה, תמיד תעדיפו אותו על אותו מועמד כשרוני אבל חסר אינטליגנציה רגשית. העובד בעל היחס הנכון, יהיה לצידכם לכל אורך הדרך, ילמד, ישתפר ובעיקר יהיה נאמן לכם ולעובדיו. העובד הכישרוני אבל ללא כישורים אישיים מתאימים, לא ייקח אחריות כשצריך, יזלזל בכם ובחברה, ובסופו של דבר יעזוב.


אכן תהליך חיפוש עובדים הינו צורך זמן, כסף ומשאבים ארגוניים. החלופה בלגייס מועמד, לא טוב, יפגע בחברה, באופן יומיומי, יגרום לאנטגוניזם בין העובדים ועלותו לטווח הקצר ופיטוריו או עזיבתו בטווח הארוך יעלה לארגון פי כמה, בכסף משאבים ואי הצלחה.


אז תבצעו ניהול גיוס ממוקד ואיכותי, תביאו את העובדים הכי טובים שאתם יכולים, אל תתפשרו ואז תהיו בטוחים שלפחות דאגה אחת פחות תהיה מוטלת על כתפיכם.

בהצלחה לכם ולמחלקת משאבי האנוש שלכם בגיוס הבא.


הכותבים הינם בעלים של חברת RampUp, המתמחה בניהול משאבי אנוש בארגונים

וב- Executive Search (חיפוש אקטיבי של מועמדים פאסיביים).


המאמר נכתב חלקו בלשון זכר וחלקו בלשון נקבה אך מיועד לשני המינים, ללא הפלייה או העדפה.

57 צפיות0 תגובות
bottom of page